Mečevi između Barselone i Reala u finalu Kupa kralja video

Real i Barselona sastajali su se pet puta u finalu Kupa kralja. Tri od pet pomenutih finalnih duela pripalo je fudbalerima Barselone koja je u ovom takmičenjima kroz istoriju imala puno više uspeha od Madriđana.

Ako je špansko prvenstvo područije gde je kroz istoriju dominirao Real, jer Madriđani imaju 31 titulu naspram 20 Barseloninih, onda je španski Kup sasvim sigurno teren Barselone, gde su Katalonci osvojili 25 trofeja naspram 17 Realovih. Večerašnej finale između Barselone i Reala (20.04.2011) biće šesto po redu. Barsa je tri puta u finalu bila uspešnija dok je Real slavio dva puta (od toga jednom pre rata). U Kupu kralja Real i Barselona sastali su se ukupno 16 puta. Katalonci su 10 puta ostavljali Madriđane bez ovog trofeja naspram 6 trijumfa Reala. Podsetićemo svih finala koja su ova dva tima odigrala kroz istoriju i sa kojih postoje dokumentovani video snimci (1936. godine, Real je podeio Barselonu sa 2:1 i to upravo na "Mestalji" )