Partizan preživeo dva penala i u 90. minutu srušio Zvezdu! video

Pobedom nad Crvenom zvezdom u 146. “večitom” derbiju (2:1) fudbaleri Partizana su, koliko-toliko vratili neizvesnosti u takmičenje pred poslednja četiri kola domaćeg nam šampionata. Golom Nemanje Kojića u 90. minutu Partizan je savladao Crvenu zvezdu sa 2:1 i vratio se u trku za titulu.
Od starta derbi susreta 26. kola Partizan preuzima kontrolu igre, a prvu veliku priliku prokockao je Volkov koji u 8. minutu, neometan sa linije peterca glavom loptu šalje preko gola. U jednom od narednih napada šansu da se upiše u strelce propušta Škuletić, zatim je okvir Bajkovićevog gola promašio Brašanac, da bi u 25. minutu počeo cirkus u režiji Milorada Mažića.

Dva dana uoči susreta Nenad Milijaš je rekao da igrači Zvezde vežbaju penale, a priliku da pokažu rezultat treninga, glavni sudija utakmice nesebično im je poklonio već u 25. minutu, kada je umesto žutog kartona Mrđi za simuliranje pokazao na 11 metara. Kazneni udarac izveo je Miloš Ninković, ali mu golman Lukač hvata “živu” loptu. Već u prvom narednom napadu fudbalera u crno-beloj opremi sve je došlo na svoje mesto. Nakon faula nad Dankom Lazovićem, pravim projektilom iz slobodnog udarca, sa blizu 30 metara mrežu golmana gostujuće ekipe “cepa” Nikola Drinčić.

Samo sedam minuta kasnije, gosti su dobili novi jedanaesterac, kada je ovoga puta Trajković uklizao Mrđi. Mijailović je preuzeo odgovornost, gađao isto mesto kao njegov prethodnik, ali je Lukač ponovo briljantno odbranio. Poslednji put su dva penala za jedan tim na večitom derbiju dosuđena davne 1986. Partizanov Fadilj Vokri je promašio prvi, a Milko Đurovski u finišu pogodio drugi, postavivši konačnih 2:0 u Humskoj u 79. prvenstvenom okršaju "večitih". Sa druge strane fudbaleri Crvene zvezde ne samo da su promašili dva penala na ovom derbiju, već su realizovali samo dva od osam u ovoj sezoni. Poslednji put u derbiju crveno-beli su gol iz jedanaesterca dali 2008. (Milijaš)

Drugo poluvreme nije krenulo dobro po aktuelnog prvaka Srbije, pošto je Mrđa izjednačio u 56. minutu. On je uspeo da izdrži duel sa Stankovićem posle velike greške Volkova i postigne svoj 17. gol u Jelen Superligi. Po prilikama, drugi deo igre bio je znatno siromašniji od prvog, pa se mogu izdvojiti pokušaji Kojića sa jedne i Mrđe sa druge strane. Ipak, viđena su dva gola, a pobedu 'crno-belima' doneo je Nemanja Kojić, koji je ušao u drugom poluvremenu.

On je u 90. minutu iskoristio centaršut Vulićevića sa desne strane i u padu, volej udarcem iz teške pozicije pogodio donji desni ugao Bajkovićevog gola. Partizan je uspeo ne samo da osvoji ceo plen u 146. večitom derbiju, već i da prekine Zvezdin niz od 15 uzastopnih pobeda.

Rezultati ostalih utakmica 26. kola: Novi Pazar – Voždovac 3:2; Radnički Niš – Donji Srem 1:1; Čukarički – Spartak 1:1; Radnički Kragujevac – Vojvodina 1:1; Sloboda – Jagodina 0:4