Sjajna igra Vošinih nada uz 10 hiljada evra od Junajteda video

Mladi tim Vojvodine nadigrao je OFK Beograd na "Karađorđu" i slavio sa ubedljivih 3:0. Meč su obeležili fenomenalni Mijat Gaćinović, atrakitvan gol petog mladog Ivanića, kao i debi za prvi tim Vojvodine od sledeće sezone novog golmana Mančester junajteda Vanje Milinkovića Savića.

Od 2008. godine fudbaleri Vojvodine nisu pobedili u prvom kolu pred svojim navijačima, sve do večeras i meča u kojem je Vojvodina rezultatom 3:0 savladala OFK Beograd. Ambijent na "Karađorđu" je bio odličan, pred oko 3.000 gledalaca Vojvodina je od samog starta imala inicijativu i bila bolji protivnik.

Već u desetom minutu Vojvodina je došla do prednosti, kada su do izražaja došli tehnika i snalažljivost mladog reprezentativca Srbije Mijata Gaćinovića.

Napadala je Vojvodina i nakon tog gola, a novi je usledio već u 24. minutu. Veselinović je probio po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, a Mirko Ivanić je petom poslao loptu u mrežu gostiju.

Sve je bilo gotovo na stratu drugog dela igre nakon sjajnog proigravanja Alivodića od strane Veselinovića ,kada je bivši fudbaler Novog Pazara postavio konačnih 3:0. Do kraja meča je Gaćinović promašio prazan gol, a i Veselinović je propustio dobru priliku kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Čupićem. Vojvodina je nakon prvog kola zauzelo čelo tabele, dok je OFK na poslednjem mestu.

Ovaj meč će ostati upamćen i po tome što je Vanja Milinković-Savić zabeležio svoj prvi nastup kao prvi golman u zvaničnom meču. Pomenuti golman od sledeće sezone biće jedan od golmana Mančester junajteda, čiji je zvanični član postao početkom nedelje. Voša će u nastavku sezone na osnovu svakog njegovog nastupa od prvog minuta inkasirati po 10 hiljada evra od strane engleskog kluba.