Čileanci nisu imali sreće, Brazilci su imali sjajnog Sezara video

Brazil i Čile otvorili su "nokaut" fazu Mundijala na spektakularan način. U regularnom toku bilo je 1:1, a posle 120 minuta velike borbe, uz grčeve, iscrpljena lica i par minuta pre fatalne prečke Čileanaca, otišlo se na penale gde je Brazil nekoliko puta ispuštao prednost ali je na kraju slavio 3:2.
Brazil je danas četvrti put izbacio Čile na Mundijalima, ali ovaj put kroz "iglene uši". Luis felipe Skolari počeo je meč samo sa jednom izmenom u odnosu na prethodne mečeve, umesto Paulinja je na terenu od 1. minuta bio Fernandinjo. S druge strane, Sampaoli ništa nije menjao, što se i dalo očekivati s obzirom na sjajne partije koja je ta jedanaestorka pružila u grupnoj fazi takmičenja ispred još uvek aktuelnog prvaka sveta reprezentacije Španije.

Čileanci su igrali svoju igru, sjajno su od starta pritiskali poslednju liniju Brazila, a tako su i stvorili najbolje prilike u prvom poluvremenu. Brazil je prvi pripretio preko Neimara, ali se on nije najbolje snašao u jako dobroj situaciji u kaznenom prostoru rivala kada je previše komplikovao, a imao je jednostavnijih i boljih rešenja.

U 18. minutu Brazil je poveo golom Davida Luiza, korner je izveo Neimar, loptu glavom zakačio Tijago Silva, a u mrežu je sproveo Luiz.
Čile je od tog momenta bio još agresivniji, a u 32. minutu su izjednačili. Posle greške odbrane Brazila došli su do lopte, a Aleksis Sančez je iskoristio pas Vargasa i zatresao mrežu Sezara.

Nije bilo novih golova do kraja prvog poluvremena, ali jeste čarki prilikom odlaska u tunel, nervozni su Brazilci zbog propuštenih šansi i sukobili su se Medel i Fred, da bi na vreme reagovali njihovi saigrači.Nije bilo osveženja u sastavima tokom pauze i u nastavku je nastala euforija u 55. minutu kada se Hulk uzalud radovao svom pogotku, pošto je linijski sudija video da je loptu primio rukom.

Usledila je najbolja akcija uz najbolju odbranu na meču, pred golom domaćina Mundijala. Isla i Vidal su odigrali atraktivan dupli pas uz dodavanje petom, a Aranguiz je  iz šesnaesterca zatim snažno šutirao u desni ugao, no Žulio Cezar je pokazao sjajne reflekse.Desetak minuta pre kraja, Neimar je pobegao odbrani protivnika, drugi put na meču zahvatio loptu glavom, ali je Bravo iz drugog pokušaja nekako primirio loptu. Veliku šansu je imao Hulk, ali je Klaudio Bravo ponovo pokazao zbog čega će naredne sezone braniti za Barselonu. Do kraja meč rezultat se nije menjao tako da se otišlo u produžetke. Tamo je umor odradio svoje tako da nijedna reprezentacija nije želela previše da rizikuje mada je brazil bio nešto konkretniji. Čile se naročito povukao u drugih 15 minuta, ali su se uspešno branili i posle izlaska Medela.

Čile je u 120. minutu propustio šansu da ode u četvrtfinale pošto je Pinilja pogodio prečku, a stativa je zaustavila udarac Hare u odlučujućoj penal seriji. Tada je moglo da počne veliko slavlje domaćina Mundijala, koji će se sastati sa boljima iz meča Urugvaj - Kolumbija.

1:0 – Luiz pogodio
1:0 – Pinilja promašio, Cezar odbranio

1:0 – Vilijan promašio, pored gola
1:0 – Sančez promašio, Cezar odbranio

2:0 – Marselo pogodio
2:1 – Aranguiz pogodio

2:1 – Hulk promašuje, Bravo brani
2:2 – Dijaz pogodio