Čitav Brazil u šoku: Nemačka - Brazil 7:1?!!! video

Brazil je pretrpeo najteži poraz u svojoj istoriji izgubivši u polufinalu šampionata koji se održava u njihovoj zemlji od superiorne selekcije Nemačke sa 7:1. Fudbaleri su kraj meča dočekli baš kao i njihovi navijači...u suzama.
Šok i neverica Brazilaca u polufinalu Svetkog prvenstva! Nemci su deklasirali "karioke" sa 7:1 i u potpunosti se osvetili za poraz u finalu Mundijala 2002. godne, kada su Brazilci bili bolji! Superiornom i efikasnom igrom "panceri" su već u prvom poluvremenu prosto "nokautirali" domaćina Mundijala i nakon početne prednosti od 1:0, za samo šest minuta stigli do nedostižnih 5:0. Miler, Klose, dva puta Kros i Kedira u razmaku od samo 19 minuta čak pet puta su savladali Cezara, pa je već u 29. minutu meča rezultat na semaforu bio 5:0! Posle petog gola "panceri" su, po Brazilce konačno, povukli "ručnu".

Tempo igre je opao, ali dileme odavno nije bilo. Nemačka je već u pauzi između dva poluvremena počela da razmišlja ko će joj biti rival u finalu, Argentina ili Holandija, dok su Brazilci u drugom poluvremenu pokušali da izbegnu najteži poraz na svetskim prvenstvima, koji je do ove utakmice iznosio 0:3 od Francuske u finalu 1998. Nisu uspeli pošto je do kraja meča Nemačka zabeležila svoj najubedljivi trijumf na Mundijalima. Inače, nijednoj selekciji do ovog meča nije pošlo za rukom da za samo pola sata postigne pet golova!

Koliko god to su Nemci želeli da do kraja meča ispoštuju "karioke", to je naprosto bilo nemoguće. Manuel Nojer nije dozvolio Brazilcima da se početkom drugog dela igre kolko tolko vrate u meč, pa je sa par  sjajnih intervencija do kraja demoralisao "karioke". Potom je na scenu nastupio golova gladan rezervista Andre Širle (u 58. minutu zamenio Klosea) i sa svoja dva pogotka dodatno ponizio domaćina, da bi počasni gol za Brazil postigao Oskar u nadoknadi vremena za konačnih 1:7!

Ovaj večerašnji poraz Brazila je njihov najubedjiviji u nokaut fazi na Mundijalima, uz davni debakl, iz 1920. godine protiv Urugvaja od 6:0. Miroslav Klose postao je večeras najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstava, jer je njegov pogodak u 23. minutu bio rekordni 16. Dosadašnji rekorder sa 15 golova bio je Brazilac Ronaldo.

Nemačka u borbi za četvrtu šampionsku titulu čeka 13. jula u Rio de Žaneiru pobednika drugog polufinalnog meča u kojem se sutra u Sao Paulu sastaju Argentina i Holandija.

Brazil: Cezar – Maikon, Luiz, Dante, Marselo – Gustavo, Fernandinjo (46. Paulinjo) – Bernard, Oskar, Hulk (46. Ramireš) - Fred (70. Vilijan).

Nemačka: Nojer – Lam, Boateng, Humels (46. Mertezaker), Hevedes – Švajnštajger, Kedira (76. Draksler) – Ozil, Miler, Kros – Klose (58. Širle)