Holandija uz čudan penal i gol iz ofsajda stigla do 3. mesta video

Selekcija Holandije savladala je domaćine ovogodišnjeg šampionata sveta sa udedljivih 3:0 i zauzela treće mesto, dodavši so na ranu rastrojenim "kariokama" koji su ipak za kraj šampionata oštećeni bili u nekoliko siutaicja...

Već u trećem minutu povela je Holandija kada je alžirski arbitar dosudio jedanaestarac. Naime, iskusni Roben pobegao je Silvi, koji ga je povukao za rame, doduše još van kaznenog prostora, ali je sudija ipak svirao penal. Robin Van Persi šutirao je sa bele tačke, i očekivano - bio je precizan! Tu nije bio kraj sudijskim greškama...Strelac drugog gola za Holamđemae bio je Dejli Blind u 16. minutu, nakon loše intervencije glavom Davida Luisa u petercu Brazila. Ipak, treb istaći da je drugom golu prethodila sumnjiva ofsajd situacija Holanđana. Posle tog gola Holandija se povukla, Brazil je imao više loptu u svom posedu, ali do kraja prvih 45 minuta domaći fudbaleri nisu uspeli da stvore nijednu izgledniju priliku i smanje rezultat.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, Brazilci su imali više loptu u svom posedu, ali se svaka akcija uglavnom završavala oko šesnaesterca. Na startu drugogo dela meča nije bilo većih uzubuđenja. Skolari je na samom početku drugog poluvremena napravio prvu izmenu, kada je meč završen za Luiza Gustava, a u borbu se uključio Fernandinjo. U 57. minutu iz igre je izašao i Paulinjo, a zamenio ga je Ernanes.

Prigovora na suđenje je, naravno, bilo - sudija Haimudij oštetio je Brazilce za penal kada je Blind nagazio i oborio Oskara u svom kaznenom prostoru. Oskar je potom zaradio i žuti karton, zbog simuliranja, kog, čini se, nije ni bilo... Tom prilikom selektor Holandije prinuđen je bio na izmenu - Blind se prilikom ovog duela povredio i iznešen ja na nosilima, a na na teren je istrčao Daril Janmat.

Skolari je rešio da konačno pojačava ofanzivu i izvršio je treću, poslednju izmenu - Hulk se uključio umesto Ramireša. Međutim, nije bilo koristi od toga...U prvom minutu sudijske nadoknade Holandija je zapečatila pobedu, Džudžinio Vajnaldum savladao je Žulia Sezara i zatresao mrežu za 0:3.

"Nakon poraza u polufinalu tuga i bol i dalje ostaju. Danas smo dali sve od sebe. Potpuno drugačija utakmica. Brazilci su nam dali više prostora. Ponosan sam kako smo igrali, zaslužili smo ovo" rekao je Arjen Roben posle meča.

Jedna od gorih utakmica na Mundijalu je nekako privedena kraju. Za Brazil i Holandiju je Svetsko prvenstvo završeno.

Holandija: Silesen (90+3 Vorm) – De Vraj, Vlar, Martins Indi – Kajt, Vajnaldum, Klasi (90. Veltman), De Guzman, Blind (69. Janmat) – Roben, Van Persi.

Brazil:: Žulio Cezar – Majkon, David Luiz, Silva, Maksvel – Paulinjo (57. Ernanes), Luiz Gustavo (od 46' Fernandinjo) – Ramires (73. Hulk), Oskar, Vilijan – Žo.