Istorijska pobeda Belorusije Francuska - Belorusija 0:1

Najviše iznenađenja ove večeri bilo je u grupi D gde su najpre Rumuni odigrali 1:1 sa Albanijom na svom terenu da bi potom usledilo još veće iznenađenje u kom su Belorusi slavili u sred Pariza sa 1:0.

Francuska se definitivno nije opravila od šoka pretrpljenog na proteklom svetskom šampionatu u Južnoj Africi.Iako se u većem delu meča igra odvijala ispred gostujućeg šesnaesterca, domaći nisu uspeli tokom celih 90 minuta da pogode mrežu Belorusa.Beloruski trener nemačkog porekla Bernd Štange odlično je postavio igru tako da njegov kolega Loran Blan u prvih 45 minuta jednostavno nije mogao da pronađe put do mreže Beloruskog golmana Zevnova koji je večeras bio na visini zadatka.

U drugom delu Francuzi su se propisno ispromašivali a najbliži pogotku bili su u 71 minutu kada je već pomenuti Zevnov odlično regaovao odbranivši šut Valbuene.Posle svih promašaja Francuza u 86 minutu posle teške greške odbrane Galskih Petlova  usledila je kazna.Najbolji igrač Belorusa Aleksandar Hleb je iskoristivši poklon loptu  francuske odbrane najpre izazvao pravu pometnju u šesnaestercu Francuza da bi zatim odlično i pravovremeno pronašao Kisliaka koji je sa penaltika zakucao loptu pod prečku, što je kasnije će se ispostaviti bilo dovoljno za istorijsku pobedu Belorusije.Do kraja utakmice Francuzi su propustili nekoliko prilika a najbolja je bila u poslednjim trenucima sudijske nadoknade kada je  Gameiro iz idealne situacije šutirao preko gola.Francuska je na svom terenu poslednji put izgubila od reprezentacije Rusije 1999 godine rezultatom 3:2, što čini ovaj uspeh Belorusa još senzacionalnijim.

Jedini koji su opravdali ulogu favorita u grupi D jeste Bosna koja je sa ubedljivih 3:0 slavila protiv Luksenburga, tako da sada zauzimaju čelnu poziciju u toj grupi.