Paradoks - Zemlju Mesija i Maradone u finale odveo golman video

Jaka kiša u Sao Paolu pokvarila je polufinalni derbi između Argentine i Holandije. Vremenski uslovi uticali su dobrim delom da za 120 minuta efektivne igre ne bude golova, tako da su drugog finalistu odlučili penali. Tamo je blistao fenomenalni Serhio Romero koji je Argentini doneo finale sa Nemcima.

Drugi finalista Svetskog prvenstva u Brazilu je fudbalska reprezentacija Argentine koja je posle bespoštedne borbe u nehumanim uslovima, uzrokovanim jakom kišom i vlagom, večeras savladala u Sao Paulu moćnu ali i neefikasnu Holandiju na penale rezultatom 4:2 (0:0). Holanđani su tako bez finala ostali sa preko 240 minuta aktivne igre bez postignutog gola. Sa druge strane od 32 reprezentacije koliko ih je učestvovalo na ovom Mundijalu, samo Argentina nikada nije bila u situaciji da gubi i da juri zaostatak, a upravo se odbrana "gaučosa" pre prvenstva naglašavala kao najslabiji deo tima.

Holanđani tokom 90 minuta nisu imali šut u okvir gola, a onda je u 91. minutu Roben sjajnim solo-prodorom izašao na Romera, ali je Maskerano sjajnim klizećim doneo produžetke. Golman Argentine Serhio Romero poput svog kolege na golu Holandije Silesena, nije imao mnogo posla, gotovo uopšte, jer je imao samo jednu odbranu za 120 minuta što ga nije uspavalo, jer je na penal ruletu odbranio dva udarca i tako postao junak "gaučosa".

Leo Mesi je tako dobro bio čuvan od strane defanzivaca Holandije i toliko je nevidljiv u ovom polufinalu, da za 120 minuta koliko je odigrano nijednom nije primio loptu u protivničkom kaznenom prostoru, a najviše je delovao po desnom krilu, ali bez opasnog uticaja na igru.

U dodatnih pola sata Argentina je dva puta solidno zapretila, ali je oba puta Silesen solidno reagovao. Odlučivali su penali, Van Gal nije imao više izmena, pa je morao da se osloni na Silesena koji nije odbranio nijedan penal u karijeri.

Holandija: Silesen, Vlar, De Vrij, Martins Indi (od 46. Janmat), Kajt, De Jong (od 62. Klasi), Vajnaldum, Blind, Snajder, Roben, Van Persi (od 96. Huntelar).

Argentina: Romero, Zabaleta, Garaj, Demikelis, Roho, Maskerano, Bilja, Perez (od 81. Palasio), Mesi, Laveci (od 101. Rodrigez), Iguain (od 82. Aguero).