Bravo za istoriju - Mesi i Neimar za minut srušili Rajo video

Valensija je juče pobedom nad Atletiko Madrid - 3:1 nakratko izbila na čelo Primere. Međutim, ubrzo nakon toga Barselona se pobedom protiv Rajo Valjekana (2:0), u utakmici na kojoj je pao jedan rekord i na kojoj su briljirali Mesi i Neimar, vratila na vrh Primere.

Fudbaleri Barselone lako su odneli bodove sa gostovanja Raju Valjekanu pobedom od 0:2 u sedmom kolu Primere, ali u centru pažnje nisu bili strelci Mesi i Neimar koji su u roku od jednog minuta katalonskoj ekipi doneli pobedu od dva gola prednosti, već golman Klaudio Bravo. Čileanac, koji je letos stigao na "Nou Kamp" iz Osasune, postao je rekorder Primere po broju minuta bez primljenog gola od starta prvenstva.

Bravo je nesavladan celih sedam kola, 630 minuta, čime je oborio rekord Pedra Artole koji je čuvao mrežu 561 minut na startu sezone 1977/1978. Čileanac je rekord oborio u 21. minutu meča u Valjekasu.

U derbiju kola, ove sezone fenomenalna Valensija je na svojoj Mestalji savladala aktuelnog šampiona Španije ekipu Atletiko Madrida rezultatom 3:1. Sva tri gola domaći tim je postigao u prvih 13 minuta. "Slepi miševi" su poveli autogolom Mirande u šestom minutu, drugi gol postigao je Andre Gomes minut kasnije, a treći pogodak postigao je Nikolas Otamendi u 13. minutu. Jedini gol za Atletiko postigao je Mario Mandžukić u 29. minutu.

Valensija - Atletiko Madrid 3:1 (3:1) Golovi
(Miranda 6 a.g, Gomeš 7, Otamendi 13 - Mandžukić 29)

Rajo Valjekano - Barselona 0:2 (0:2) Golovi