Bundes liga - Štutgart i Šalke na dnu, Hofenhajm lider

Fudbaleri Štutgarta i Šalkea zabeležili su nove poraze tako da sada zauzimaju poslednje odnosno pretposlednje mesto na tabeli.U derbiju kola između Bajerna i Verdera nije bilo golova, dok je Ajntraht bio ubedljiv na gostovanju Mehengladbahu.

U pobedi Frajburga golove su postigli  Sise u 58. i Šuster u 71. koji su uspeli da u drugom poluvremenu preokrenu rezultat jer su Švabe na pauzi vodile pogotkom Pogrebnjaka od 27. minuta . Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta.

Fudbaleri Bajerna i Verdera totalno su razočarali odigravši bez golova mada se očekivao spektakl kao što to obično i bude kada su mečevi ovih rivala u pitanju.

Hanover i Leverkuzen odigrali su nerešeno 2:2. Pogotke za domaći tim dali su Ja u 20. i Abdelaue u 50. minutu, dok su golove za goste postigli Derdijok u 62. i Helmes u 90. minutu.

Dortmund je na svom terenu nadigrao Volfsburg rezultatom 2:0 golovima Sahina u 50. i Kagave u 67. minutu.

Ajntraht je u gostima demolirao Menhengladbah sa 4:0. Golove za goste postigli su Keler u 24, Gekas u 35. i 64. minutu i Ohs u 50.

Danas igraju Majnc - Kajzerslautern i Keln - Sent Pauli. Da podsetimo Hofenhajm je u petak pobedio Šalke sa 2:0.