Odoleli smo - Srbiju i remi sa golovima vodi na EP video

Mladi fudbaleri Srbije igrali su nerešeno protiv vršnjaka iz Španije 0:0 u prvom meču baraža za plasman na EP 2015. godine u Češkoj. Izabranici selektora Radovana Ćurčića ostavili su dobar utisak u duelu sa kvalitetnim rivalom, ali nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu...
Španija je dvostruki uzastopni osvajač trofeja, brani titulu, pa je i nakon samog žreba bilo jasno da tim Albera Seladesa u dvomeč ulazi kao favorit. Toga su bili svesni i u našem timu ali su znali i svoje atribute pa je naš selektor Radovan Ćurčić ovaj duel nazvao finalom pre finala. Srbija je u meč ipak, za razliku od Španije, ušla oslabljena, jer zbog odluke našeg sveza da je prioritet A selekcija u timu nije bilo 8 internacionalaca koji imaju pravo nastupa i za ovu selekciju.

Na početku meča pomalo čudna atmosfera na tribinama. Naime i pored 7 hiljada posmatrača – tišina i muk – skoro pa pozorišni ambijent. Tome je doprinela i reprezentacija Španije, koje domah preuzela inicijativu što je verovatno i uplašilo publiku.

Tek po koji prelaz naših na polovinu protivnika u uvodu meča iskamčio je po koji aplauz i uzdah. Morata i Delofeu bili su najopasniji igrači Španije u prvih 15-ak minuta, ali je naš golman Dmitrović dobro branio. Do kraja poluvremena nezanimljiv fudbal viđen je sa obe strane. U prvih 45 minuta tek 3 udarca u okvir gola sa obe strane. Najbolji pokušaj imao je naš Srnić na isteku dodatnog minuta ali je Arizabalaga dobro odbranio.

Drugi deo počeo je mirno sa obe strane. Tek u 70. minutu nešto življa igra naših ali su se svi napadi završavali na ivicama šesnaesterca Španije. S druge strane gosti su se, očigledno opredelili za pokušaje iz kontri ali i oni bez uspeha i većih prilika.

Srbija je i na dalje bila ofanzivnija, dok su Španci pokušavali iz kontre a nakon jednog kornera, u 78. minutu nisu iskoristili najbolju priliku na meču. Loptu na petercu nije dobro zahvatio Roberto. Sticao se već tada utisak da bi remijem bez golova bili zadovoljni i jedni i drugi.

Revanš utakmica baraža igra se u utorak u Kadizu. Ukupni pobednik dvomeča između Srbije i Španije izboriće plasman na prvenstvo Evrope za igrače do 21 godine, koje će 2015. biti održano u Češkoj.

Srbija: Dmitrović – Petković, Veljković, Pantić, Petrović – Kovačević (Mijailović 82’), Radoja – Kostić, Čaušić, Srnić (Čavrić 67’) – Pešić (Đurđević 88’)

Španija: Arizabalaga – Manquillo, Moreno, Gomez, Muniesa – Niguez, Muniain (Tores 78’), Roberto, Isco – Deulofeu (Sarabia 70’), Morata