Premier Liga - Ubedljivi Čelzi, Mančester Junajted ispustio pobedu

U Londonskom derbiju Čelzi je bez većih problema savladao ekipu Vest Hema koji se ovim porazom zakucao za začelje tabele.Arsenal je takođe lakoi bez većih problema izašao na kraj sa Boltonom slavivši sa 4:1, dok je Mančester Junajted u sudijskoj nadoknadi ostao bez sva tri boda na gostovanju Evertonu.

Karamelice su i dalje neporžene najzaslužniji za to su Kejhila i Arteta koji su svojim golovima usudijskoj nadoknadi stigli vodstvo gostiju od 3:1.Za razliku od Mančester Junajteda Čelzi je sa dva brza pogotka Esijena i Kalua utišao publiku na Apton Parku, koja  ove sezone ima prilike da vide jedno od lošijih izdanja Čekićara u poslednjih nekoliko godina.Do kraja Čelzi je povećao vodstvo na 3:0 drugim pogotkom Esijena na meču, dok je počasni pogodak za domaće postigao Parker pet minuta pre kraja susreta.Fudbaleri Arsenala su sa ubedljivih 4:1 nadigrali Bolton, iako je u prvom poluvremenu bio nerešen rezultat 1:1. "Tobdžije" su i pored odsustva skoro svih napadača igrali svoju prepoznatljivu igru kratkih pasova i lako su u drugom poluvremenu dolazili do protivničkog gola.Plod takve igre jeste ubedljiva pobeda kojom je Arsenal održao korak za vodećim Čelzijem.