Preokret dana: Junajted vodio 1:3 a potom izgubio 5:3 video

Neverovatna utakmica viđena je danas u Premijer Ligi između Lestera i Mančester junajteda. Majstorijama Di Marije i Erere ’Crveni đavoli’ su u 57. minutu vodili sa 3:1 i činilo se da će privesti meč kraju. Međutim, potom je Van Galov tim doživeo novi nokaut izgubivši 5:3.

Za ovaj novi, drugi ovosezonski poraz Junajteda nazaslužnija je bila "devetka" Lestera Džejmi Vardi dao jedan i namestio preostala četiri gola u senzacionalnoj pobedi nad Mančester junajtedom, koji je vodio 2:0 i 3:1. Luj Van Gal je na teren izveo napadački orijentisan sastav, tako da je već u 16. minutu delovalo da će ovo biti laka pobeda u gostima.

Prvo je Van Persi na asistenciju Falkaa doneo prednost svom timu u 13. minutu, a Di Marija je nakon samo tri minuta sjajnim lobom uvećao prednost. Utisci se još nisu ni slegli, a domaćin se vratio u igru – Vardi se oslobodio Roha na levoj strani i centrirao (ostaje sumnja da li je lopta bila u gol autu u trenutku ubacivanja), a Leonardo Uljoa je sa desetak metara glavom šutirao vrlo precizno, pa se golman De Hea nije ni pomakao – 1:2. Ander Erera u 57. minutu je doneo gostima drugo vođstvo od dva gola razlike, da bi sudija Mark Klatenburg propustio da svira faul Vardija nad Rafaelom (očigledno guranje), a potom dao Lesteru penal za mnogo manje očiglednu reakciju Rafaela.

Dejvid Nadžent smanjio je na 2:3, Esteban Kambijaso ubrzo izjednačio i do kraja su iza De Heinih leđa završile još dve lopte, uz isključenje mladog Tajlera Bleketa kao dodatni udarac timu Luja van Gala.

Na drugom današnjem premijerligaškom meču Totenhem je kao domaćin poražen protiv Vest Broma minimalnim rezultatom 1:0. Pobedonosni gol koji je srušio protivnika Partizana u Ligi Evrope postigao je Džejms Morison petnaestak minuta pre kraja meča.

Lester – Mančester junajted 5:3 Golovi
Uljoa 17, 83 (pen), Njudžent 62 (pen), Kambijaso 64, Vardi 79 - Van Persi 13, Di Marija 16, Erera 57
Totenhem – VBA 0:1 Golovi