Greška bivšeg golmana Rada ili prestrogo dosuđen penal? video

Bivši golman Rada Milan Borjan bio je tragičar sinoćnje premijere njegovog Ludogoreca u Ligi šampiona. Ovaj golman sa kanadskim pasošem je u dubokoj sudijskoj nadoknadi načinio grubu grešku nakon kojeg je dosuđen penal za Liverpul, kojeg je potom Džerard pretvorio u pobedu od 2:1.

Ludogorec je sinoć bio veoma blizu senzacije na "Enfildu". Bugarski predstavnik je pri rezultatu 0:0 pogodio stativu, da bi defanzivni deo ekipe potpuno zaustavio Engleze koji su tokom večeg dela meča delovali bezopasno. Potom je usledio pakleni finiš...Desetak minuta pre kraja Mario Baloteli je dobio jedan od njegovih trenutaka inspiracije donevši vođstvo svom timu i svi su tada pomislili da je obezbedio prva tri boda za povratnika u elitno takmičenje, ali tako nisu mislili gosti.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena Abalo je doneo izjednačenje debitantu u Ligi šampiona, ali je bivši golman Rada Milan Borjan samo minut kasnije napravio jednu grubu grešku. Umesto da na povratni pas svog saigrača ispuca loptu Borjan je oklevao kako bi ukrao još koji minut ali mu je loptu preoteo Mankiljo. Borjan ga je reagovao nakon čega je Mankiljo pao a sudija je pokazao na belu tačku sa koje je kapiten Džerard doneo prvu pobedu “crvenima”.