Murinjov autobus demoliran od strane The Special SimeONE-a video

Iako je londonski tim poveo golom Toresa, nakon kojeg je usledila defanziva Murinjovih momaka, Adriajn Lopez, Dijego Kosta i Arda Turan omogućili su Madriđanima veliko slavlje na "Stamford bridžu" - 3:1, zakazavši istovremeno prvi gradski derbi sa Realom u istoriji finala Lige odnosno Kupa šampiona.
Ekipa Dijega Simeonea će 24. maja u Lisabonu igrati protiv Reala, pa će to ujedno i biti prvo finale klubova iz istog grada u istoriji tog takmičenja.

Atletiko je bio ofanzivniji iako je pretio iz polukontri i već u petom minutu meča imao jr šansu da povede. Koke je centrirao, a golman Čelsija Mark Švarcer je loše procenio let lopte, ali je gol domaćih sačuvala precka.

U prvih pola sata meča viđena je skoro ista utakmica kao u Madridu - Atletiko je napadao, imao više loptu u svom posedu, a Čelsi je uz nešto ofanziviniju igru nego tada pokušao da dođe do željenog rezultata.

Finiš prvih 45 minuta meča je, međutim, doneo mnogo uzbuđenja. Čelsi je poveo 37. minutu pogotkom Fernanda Toresa, koji je ponikao u Atletiku. Akciju je započeo Vilijan, koji je loptu prosledio do Aspilikuete, a on do Toresa koji je šutirao iz prve i pogodio gol Tiboa Kurtoe. Španac se nije radovao kod postignutog pogotka nekadašnjem klubu, čije je boje branio do 2007. godine. Fernando Tores je postao prvi Španac sa tri gola u polufinalima Lige šampiona. Više od njega u ovoj fazi takmičenja postigli su samo Kristijano Ronaldo (5) i Zinedin Zidan (4)

U 44. minutu Atletiko je uspeo da izjednači golom Andrijana Lopesa. Huanfran je ubacio loptu u peterac, a posle loše reakcije odbrane Čelsija, Lopesu nije bilo teško da savlada Švarcera. Obe ekipe su imale po jednu šansu da povedu na početku drugog dela igre, ali su gosti ipak prvi stigli do prednosti.

Semjuel Eto, koji je ušao u igru samo nekoliko minuta ranije, skrivio je u 59. minutu jedanaesterac oborivši Dijega Koštu u šesnaestercu. Upravo je Košta minut kasnije izveo penal i doneo svojoj ekipi prednost od 2:1.

Samo četiri minuta kasnije ekipa sa "Stamford Bridža" je bila blizu izjednačenja, pošto je David Luiz pogodio prečku. Ipak, Atletiko je i večeras pokazao svoj kvalitet. Posle odlične akcije gosti Madriđani su postigli i treći gol i to u 72. minutu. Huan Fran je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, Adra Turan je šutirao glavom, ali je prečka spasila Čelsi. Međutim, Turan je naleteo na odbijenu loptu i smestio je u mrežu domaćih.

Današnja utakmica počela je minutom ćutanja zbog smrti legendarnog trenera Vujadina Boškova i bivšeg trenera Barselone Tita Vilanove. Finale Lige šampiona između Atletiko Madrida i Real madrida igra se u Lisabonu 24. maja.

Što se međusobnog skora ova dva tima ove sezone tiče Atletiko je bio uspešniji u prvenstvenim, a Real u okršajima u Kupu kralja: Fudbaleri Atletika su na svom terenu osvojili tri boda pobedom od 1:0, na "Santijago" Bernabeu bilo je 2:2, dok je u Kupu Real ostvario dva trijumfa, 3:0 kod kuće i 0:2 u gostima ovog februara. Sa druge strane ono što teši navijače "crveno-belog" kluba jeste činjenica da Atletiko Madrid nije izgubio 13 poslednjih evropskih mečeva, a u Ligi šampiona je poslednji put savladan u decembru 2009.

Čelsi – Atletiko Madrid 1:3 (prvi meč 0:0)
Tores 37 – Adrijan 44, Kosta 61p, Turan 72

Čelsi (4-3-2-1): Švarcer – Kol (Eto 54'), Kejhil, Teri, Ivanović – Aspilikueta, Luiz, Ramireš – Azar, Vilijan (Širle 77') – Tores (Ba 67')

Atletiko Madrid (4-5-1): Kurtoa – Huanfran, Miranda, Godin, Luis – Turan (Rodriges 84'), Suares, Tijago, Koke, Adrijan (Garsija 66') – Kosta (Sosa 76')