Liga šampiona: Pregled sinoćnih utakmica

Karakteristika sinoćnih utakmica je da su protekle bez nekih iznenađenja. Favoriti su opravdali svoje uloge ostvarivši sigurne pobede, dok je jedini meč bez pobednika odigran u Amsterdamu između Ajaksa i Milana gde se završilo 1:1.

Grupa E

Roma - Kluž 2:1
Bazel - Baiern 1:2

Skoro sedamdeset minuta odolevala je odbrana rumunske ekipe napadima Rome, ali domaći su tada preko Meksesa i Boriela za svega dva minuta stigli do 2:0. Dvanaest minuta pre kraja preko Rade gosti su smanjili na konačnih 2:1.

Kada je Frei u 18. minuti doveo Bazel u vodstvo, činilo se da će to biti još jedan u nizu loših rezultata Bavaraca, ali u drugom poluvremenu golovima Bastiana Švajnštajgera u 56. minuti iz penala i u 89. minuti Bajern dolazi do preokreta i važne pobede.

Grupa F

Spartak - Žilina 3:0
Čelsi - Marsej 2:0

Dve čiste i očekivane pobede domaćih timova u grupi F. Spartak je sa ubedljivih 3:0 savladao Žilinu, dvostruki strelac bio je Ari, a jedan je dodao i Ibson, dok je Čelsi golovima Terija i Anelke sa bele tačke sa 2:0 savladalao Marsej .

Grupa G

Ajaks - Milan 1:1
Okser - Real Madrid 0:1

Zanimljivu utakmicu odigrali su Ajaks i Milan. Ajaks je velikom trkom i zalaganjem bez problema nadoknadio zaostatak u pojedinačnom kvalitetu igrača, pa je držao loptu u svom posedu i nizao napade, dok je Milan pretio preko Robinja i Ibrahimovića. Upravo je ovaj dvojac doneo italijanskoj ekipi izjednačenje u 37. minuti nakon što su domaći preko El Hamdaouia poveli u 23.

Real se dugo mučio kako bi probio čvrstu odbranu Oksera. Na kraju im je to ipak pošlo za rukom devet minuta pre kraja susreta, a jedini strelac za gostujuću ekipu bio je Anhel Di Maria.

Grupa H

Braga - Šahtjor 0:3
Partizan - Arsenal 1:3

Pokazalo se i ovog puta kako Braga nema kvalitet za borbu za prolazak dalje iz ove grupe, pa je odlični Shakhtar golovima Luiz Adrijana dva puta i Koste iz penala došao do ubedljive pobede od 3:0.

Arsenal je opravdao status favorita u Beogradu, u otvorenoj i zanimljivoj utakmici, u kojoj su gosti na kraju slavili sa 3:1, uz po jedan neiskorišten jedanaesterac sa svake strane. Gosti su došli u vođstvo preko Aršavina u 15. minuti, a Kleo je izjednačio sa bele tačke u 33. U 57. minuti Jovanović je skrivio jedanaesterac na Šamahu i tom prilikom zaradio crveni karton, a udarac Aršavina sa bele tačke odbranio je domaći golman Stojković. Četrnaest minuta kasnije gosti ipak dolaze u vođstvo, a strelac je ovog puta Maruan Šamak. Osam minuta pre kraja Skilaći povećava prednost gostiju na 3:1, a priliku da vrati neizvesnost u utakmicu propustio je Kleo, koji je u 84. minuti ponovo imao priliku sa bele tačke, ali njegov udarac je ovog puta odbranio golman Fabijanski.