Realu nakon drame u Lisabonu deseta titula prvaka Evrope video

udbaleri Real Madrida osvojili su desetu titulu prvaka Evrope pošto su posle preokreta i produžetaka u Lisabonu, savladali šampiona Španije Atletiko sa 4:1. Trener Atletika Dijego Simeone teško je podneo poraz. Utrčao je na teren pre kraja utakmice, nasrnuvši na sudiju Kujpersa, nakon čega je isključen.
Fudbaleri Real Madrida ponovo su šampioni Evrope! Kao i 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000. i 2002. godine! Sa druge strane Atletiko su delile sekunde od prve titule šampiona Evrope, jer je tim Dijega Simeonea vodio golom Dijega Godina sve do nadoknade vremena, ali je onda Serhio Ramos pogodio za 1:1. Atletiko je poveo nakon greške Ikera Kasiljasa koju je iskoristio Dijego Godin u 35. minutu i tako je bilo sve do trećeg minuta nadoknade, kada je Serhio Ramos izjednačio na centaršut Luke Modrića iz kornera.

Bedem prvaka Španije nije izdržao žestoki nalet "kraljevskog kluba" u finišu. "Jorgandžije" su se u završnici koncentrisale isključivo na odbranu svog gola, što su Anćelotijevi igrači znali da kazne. Trenutak odluke desio se u 110. minutu, kada je Geret Bejl ispratio kontra napad Reala i pogotkom opravdao svih 100 miliona evra koliko je klub sa Santijago Bernabeua letos platio za Velšanina. Na 3:1 povisio je Marselo u 118. minutu, a konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo iz penala dva minuta kasnije. Portugalacu je to bio njegov 68. gol u Ligi šampiona (107 mečeva) čime je prestigao Lionela Mesija koji je postigao jedan gol manje, ali na mnogo manje utakmica (86).

Zvezda Real Madrida sada je na drugom mestu večne liste strelaca u Ligi šampiona, a ispred njega je trenutno još samo Raul Gonzales sa 71 golom. Sa druge strane rener Atletika Dijego Simeone u završnici meča dobio je crveni karton pošto je ušao na teren.

"Boli kada date 100 posto od sebe, a izgubite. Sada moramo da se odmorimo i spremimo za za narednu sezonu. Ponosan sam na moje igrače, rekao rekao sam im da nema svrhe plakati. Treba da budu ponosni na sebe i da misle na narednu sezonu", rekao je Simeone posle meča.

Predstavnike medija interesovalo je zbog čega se na terenu našao nedovoljno oporavljeni Dijego Košta, koji je slično kao i protiv Barselone u poslednjem kolu Primere i večeras teren napustio već nakon desetak minuta:

"To je bila moja odluka, očigledno sam napravio grešku. Navijači treba da budu ponosni na odličnu sezonu i da ni sekund ne budu tužni. Svojim igačima dajem ocenu 9,5 od 10", rekao je trener Atletika.

Real je pored dugo očekivane "decime" (poslednju osvojio 2002.) došao do drugog trofeja u sezoni, nakon Kupa kralja, dok će Atletiko morati da se zadovolji titulom šampiona Španije.